Szybki i skuteczny sposób notowania idealnym prezentem dla ucznia

Wybór prezentu dla młodego człowieka to dziś nie lada wyzwanie. Ucząca się lub studiująca młodzież ma wiele zainteresowań, ale i kolekcjonuje dużo przedmiotów. Dlatego znaleźć coś, co zajmie obdarowanego na dłużej i nie zamieni się w kolejny, zakurzony na półce gadżet, jest niezmiernie trudno. Zakup książek nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ często zamiast dobrej lektury młodzież woli smartfony. Jest jednak pozycja, która podbije serca wszystkich uczących się – a i dorosłym może przynieść wymierne korzyści. Mowa o książce Agnieszki Jachymek “Sketchnoting.Kompletnie inny sposób notowania”.

Poradniki – życiowe prezenty

Wybierając dla uczennicy lub studenta prezenty do 50 zł na domówke, warto poszperać wśród poradników. Nawet osoby, które nie są zainteresowane czytelnictwem, zawieszą oko na kolorowych, ciekawie opracowanych grafikach  na stronach lektur z poradami. A jak już przejrzą książkę i docenią zawarte w niej informacje, wielokrotnie będą do niej wracać, ubogacając w ten sposób swój zasób wiedzy z wybranej dziedziny. Tak jest z podręcznikami malarstwa, w których autorzy przekazują sztukę umiejętnego prowadzenia ołówka po papierze, jak w książce “Łatwe rysowanie” Bergina Marka, uczącej, jak kilkoma kreskami osiągnąć mistrzowskie efekty, czy też z “Sekrety mistrza fotografii cyfrowej” Kelby Scotta, prowadzącej przez meandry profesjonalnego robienia zdjęć. Jeżeli jednak solenizant nie ma sprecyzowanych zainteresowań, można uciec się do tego, co zawsze jest bliskie nastolatkowi: do szkoły.

Notatki inne, niż wszystkie

“Sketchnoting.Kompletnie inny sposób notowania” to poradnik napisany przez nauczycielkę, która – widząc zeszyty swoich uczniów – postanowiła pomóc dzieciom i młodzieży w łatwiejszym przyswajaniu wiedzy. Bez przynudzania, za to z dużą ilością humoru, koloru i zabawnych rysuneczków pokazuje, że ciekawie narysowane, nieszablonowe notatki ułatwiają naukę, pomagają w zapamiętywaniu najważniejszych informacji i – co najważniejsze – potrafią zainteresować. Książka zawiera wiele porad: jak skutecznie i szybko notować, zaznaczać najważniejsze informacje, oraz sprawić, że mózg czytającego nie będzie popadał w błogi letarg, tylko sprawnie i żywiołowo zabierze się do pracy. Taki prezent przyda się każdemu uczniowi: prymusom pomoże w doskonaleniu swoich umiejętności poznawczych, słabszym adeptom wiedzy pozwoli poznać tajniki skuteczniejszej nauki, co przełoży się bezpośrednio na satysfakcję ze szkolnych ocen.